XIV Targ Wiejski (2014 rok)

XIV Targ Wiejski (2014 rok)

Siódmego czerwca odbył się XIV Targ Wiejski w Boduszewie. Impreza od wielu lat wpisana w kalendarz imprez naszej gminy była i tym razem wielkim sukcesem. Jak to na targu wiejskim, można było nabyć produkty naszych gospodarstw (smalec, wędliny, mięsa, ogórki kiszone, domowy chleb, miód i inne produkty), kawiarenka „Boduszewianka” jak co roku zachwyciła gości miejscowymi wypiekami, których jak zwykle zabrakło, „Aktywne Babki Rakownia” oferowały przecudnej urody lalki, torebki, kapcie i inne perełki wykonane z niepotrzebnych już wydawałoby się tkanin. Przechadzając się po pałacowych ogrodach oczy cieszyły piękne rośliny i wyroby rękodzielnicze będące małymi dziełami sztuki – witraże, porcelana, lniane obrusy, drewniane przybory kuchenne – czego tam nie było. Ponadto dzięki zaangażowaniu i dobrej woli Państwa Kroteckich oraz ich przyjaciół zawitały do nas motocykle Harley Davidson – prawdziwe szatany szos, samochody Opel Szpot, a także można było uczestniczyć w konkursie strzeleckim do tarczy z broni pneumatycznej. Ten ostatni wyzwolił u wielu prawdziwego ducha współzawodnictwa – dość powiedzieć, że walka była zażarta… Niezwykłą atrakcją była możliwość obejrzenia pod mikroskopem roztoczy, które okazały się małymi bestyjkami i u niektórych wzbudzały przemożną chęć natychmiastowego powrotu do domu i wysterylizowania go od piwnic po dach, kto by pomyślał, że mamy tylu współlokatorów. W tym samym miejscu można było również zajrzeć w ośmioro (tak ośmioro – nie pomyliłam się) oczu pajęczycy zwanej Charlottą – uczucie bezcenne, aż ciarki chodziły po plecach.

Przed godziną 15.00 rozpoczął się Przegląd Orkiestr Dętych pod honorowym patronatem Starosty Poznańskiego Jana Grabkowskiego. Należy nadmienić, że z każdym rokiem repertuar orkiestr jest coraz szerszy i coraz bardziej ambitny. Uwieńczeniem dnia pełnego wrażeń był pokaz akrobacji motolotni w wykonaniu członków  Gnieźnieńskiego Klubu Sportów Lotniczych, który jednakowo zachwycił i dorosłych i dzieci. A potem już tylko zabawa, tańce i swawole jak to na wsi po dobrze wykonanej pracy.

Pani Sołtys Elżbieta Winogrodzka, choć bardzo zmęczona, składa podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, mieszkańcom i mieszkankom Boduszewa za ich nieocenioną i niezapłaconą pomoc, Dyrekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie będącego współorganizatorem całości, strażakom czuwającym nad porządkiem i bezpieczeństwem imprezy oraz licznie przybyłym gościom, że chcieli poświęcić ten dzień na odwiedziny w naszej ukochanej wsi. Do zobaczenia za rok – będzie jeszcze fajniej!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>