XVI Targ Wiejski (2016 rok)

Boduszewo 04.06.2016

Korzystając z nadanego przez Burmistrza M. i G.  Murowana Goślina „Przywileju Organizowania Targu Wiejskiego” w Boduszewie przygotowaliśmy jego XVI edycję.

Pani Felicja Wawrzyniak udostępniła ogrody pałacowe,  a pan Eugeniusz Padyjasek przygotował swoją łączkę pod parking dla gości targowych.

Stała, choć nieliczna grupa aktywistów, sprawnie przystąpiła do działań i przygotowała targowisko.

Zarówno wierni, obecni od lat jak i nowi wystawcy rozłożyli na stoiskach wyroby i dzieła swoich rąk.

Niezawodna kawiarenka „ Boduszewianka” w ramach odświeżenia swojego image’u obróciła się twarzą w stronę sceny.

Po raz drugi zaszczycił i zachwycił  nas swoją obecnością „mnich cysterski” oferujący smalec z boduszewskich świnek , które nie wierzą w cholesterol.

Nadspodziewanym zainteresowaniem cieszyła się loteria, przygotowana i przeprowadzona przez panią Donatę Mikołajczyk. Losy skończyły się już po 17-tej mimo,  że losowanie nagrody głównej przewidziano na godz. 19-tą.Całkowity dochód z loterii przeznaczamy na organizację Jasełek i prezenty świąteczne dla dzieci.

Prawdziwe oblężenie przeżywała strzelnica a żądni mocnych wrażeń mogli się przekonać jakie to uczucie spaść z byka – dosłownie.

Radosna twórczość rodzimych artystów uprzyjemniała popołudnie.

Niekwestionowaną gwiazdą estrady okazała się kapela „Piaskowianie” z Piasków koło Gostynia,  prezentująca zarówno wysoki poziom artystyczny jak i zabawną konferansjerkę.

Nasz mieszkaniec Marcin Koralewski zorganizował paradę zabytkowych motocykli pod hasłem „Bezpieczny przejazd na targ wiejski”. Grupa około 40-tu motocykli wyruszyła z Murowanej Gośliny pokonawszy wytyczoną  trasę /M.G., Owińska, Zielone Wzgórza, Boduszewo/ triumfalnie zakończyła swoją wyprawę wjeżdżając około godz. 17-tej na tereny Targu. Wszystkie  maszyny prezentowały się wspaniale i dojechały bez żadnych problemów. Najstarszy model pochodził z 1950r. Dumni właściciele chętnie opowiadali o swoich skarbach. Pan Marcin Koralewski nie poprzestał tylko na prezentacji pasji swojej i swoich przyjaciół,  ale zorganizował również wybory „miss motocykla” /wygrała przepiękna czerwona „Osa” z 1963 roku./,  zawody w rzucie starą oponą na odległość i inne super atrakcje.

Zwieńczeniem dorocznej imprezy była zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Dziękując za piękną pogodę, obecność  gości, wystawców,  wsparcie Domu Kultury i Burmistrza MiG Murowana Goślina, zaangażowanie OSP Boduszewo w utrzymanie porządku, mamy również nadzieję na równie efektywną współpracę czynników nadprzyrodzonych i ludzkich w nadchodzących latach.

 

Osoby zaangażowane przy organizacji XVI Targu Wiejskiego:

Baszczyński  Roman, Daillaway Graham, Hencel Józef, Felerski Zdzisław, Klimaszewscy Iwona i Ryszard,  Koralewski Marcin, Kozłowski Artur,   Kroteccy Violetta i Marek, Malecha Monika, Mikołajczyk Donata i Krzysztof, Padyjasek Eugeniusz, Prządka Honorata, Klementyna i Aleksandra, Sikorski Arkadiusz, Słomiński Zdzisław, Stawska Wiesława, Winogrodzki Teofil i Cezary, Ziomek Stanisław, OSP Boduszewo, oraz wspaniałe Boduszewianki piekące jeszcze wspanialsze placki.

Sołtys Elżbieta Winogrodzka składa ze swej strony serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>